×

Never grow up!- 5 sposobów, aby pozostać w duszy dzieckiemCzerwiec to taki dziecięcy miesiąc. Mi kojarzy się w wolnością, z zabawą. Zaczyna się już przecież samego pierwszego, od Dnia Dziecka oczywiście. To ostatni miesiąc szkoły, czas wycieczek, luźnych zajęć, początku wakacji. I chociaż jestem już dorosła, czasem lubię to moje wewnętrzne dziecko, które odzywa się dość często właśnie w czerwcu.
Zabijać je w sobie, zmuszać do dorastania? Nieee. Odrobina dziecka w duszy nikomu nie zaszkodzi, a wręcz zrobi dobrze. Przecież nie możemy być wciąż poważni i odpowiedzialni. I musimy jakoś umieć dogadać się ze swoimi dziećmi. 

5 sposobów, aby pozostać w duszy dzieckiem:

1. Zrób sobie czasem wagary
Nie chce Ci się rano wstać? Masz ochotę na wycieczkę? Zadzwoń do szefa i weź urlop na żądanie, nie zaprowadzaj dziecka do przedszkola, a może "siedzisz w domu" i nie masz ochoty na codzienne obowiązki? Zróbcie sobie wolne. W jeden dzień poukładany świat się nie zawali, jeśli spędzisz go parku na kocu.

2. Miej marzenia
Choćby niemożliwe. Przecież jako dziecko wierzyłaś, że one się spełnią. Kiedyś chciałaś być księżniczką, dziś marzysz o domu z ogródkiem. A dlaczego nie? Marzenia motywują, dodają energii do życia, są siłą napędową działań. Daj się ponieść wyobraźni. 

3. Daj się ponieść emocjom
Dzieci robią to na każdym kroku. Wybuchają śmiechem, urządzają małe histerie, ich emocje są na wierzchu i nie chowają ich pod skórą. Płacz czy śmiech działą oczyszczająco i pozwala poczuć się wolnym.

4. Nie wstydź się
Wstydu nie mają, te dzieci. Bez zająknięcia recytują wierszyki, dzielą się ze wszystkimi swoimi pomysłami, ubierają się jak chcą, a my dorośli, zastanawiamy się co ludzie powiedzą. Nie wstydź się: zaśpiewaj karaoke jeśli masz ochotę, włóż wymarzone ubranie nie myśląc o spojrzeniach innych, przedstaw swój pomysł szefowi. Schowaj wstyd do kieszeni i działaj, a może spełnisz swoje marzenia.

5. Baw się
Miej swoje zabawki. Coś, co oderwie Cię od rzeczywistości, będzie Twoją pasją. Komediowe powiastki, kolorowanki dla dorosłych, gry planszowe? Nie przejmuj się, że inni powiedzą- po co Ci to, bawisz się jak dziecko. I o to chodzi- baw się!

W poniedziałek przed Dniem Dziecka zrobiliśmy sobie wszyscy wagary i pojechaliśmy do zoo.


10 komentarzy:

 1. Jak się ma dzieci, to tym bardziej wskazane jest aby w duszy też pozostać dzieckiem, można się chyba wtedy jakoś bardziej dogadywać ;) My się do zoo wybrać wreszcie musimy bo dawno nie byliśmy

  OdpowiedzUsuń
 2. Czyli wygląda na to, że ja jestem wiecznym dzieckiem, bo stale te punkty realizuję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Największy problem mamy chyba z tym, by pozwolić ponieść się emocjom i przestać się wstydzić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja ostatnio często mam gdzieś "co ludzie powiedzą".

   Usuń
 4. Hehe ale fajny pozytywny wspis:) Zupełnie nieświadomie przestrzegam już 2 z tych punktów.
  1. Znalazłam fajny serwis z kolorowankami dla dorosłych: http://www.e-kolorowanki.eu/kolorowanki-dla-doroslych/ i koloruję właściwie codziennie:)
  2. Marzę bardzo intensywnie o domku za miastem, blisko lasu. Do realizacji jeszcze daleko, ale nie mam zamiaru się poddawać:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marzenia się spełniają... życzę by Twoje też się spełniły

   Usuń
 5. Świetny wpis! W końcu coś pozytywnego w tym zalewie negatywnych informacji z wieczornych wiadomości. Dzięki za pozytywny bodziec:)

  OdpowiedzUsuń

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger