×

Przygody Małych Marzycieli


Książki to świat wyobraźni, cudów, niezwykłych zjawisk. Zabierają nas w rozmaite miejsca, czasy, czasem te prawdziwe, często nieistniejące i zupełnie zmyślone. Książki pozwalają marzyć, więc warto czytać je dzieciom. Codziennie i zawsze. Ja dziś Was zabiorę w świat Przygód Małych Marzycieli od Wydawnictwa Siedmioróg. 

To opowieści niezwykłe, wprost ze świata marzeń właśnie. Tych dziecięcych, tych pełnych wiary, że wszystko jest możliwe. Czasem to opowieść nie z tego świata, innym razem zaglądanie do baśni od kuchni. Poznajcie Małych Marzycieli:


Julia Przyjemnska jest małą rudą okularnicą. Zestaw najgorszy z możliwych, przez co jest w swojej klasie wyśmiewana, a dzieci nie chcą się z nią przyjaźnić. Julia więc, jak na Małą Marzycielkę przystało, ucieka w świat wyobraźni i pragnie, by jej mama, kupiła sklep odchodzącego właśnie na emeryturę pana Pokrętły. Mama dziewczynki przejmuje interes i okazuje się, że stali klienci starszego pana są tak pokręceni jak jego nazwisko. Są tu wampir Hektor, pani wilkołakowa czy czarownica Elena. To właśnie Julia im pomaga, gdy pani Przyjemska obsługuje normalnych kleintów. Dziewczynka wyczesuje więc włosy pani wilkołakowej czy zmienia bandaże mumii Ramzesowi. Kiedy więc Julia będzie potrzebować pomocy ze strojem na Halloween, będzie mogła liczyć na swoich osobliwych przyjaciół.Alicja mieszka w pewnym miasteczku. Z pozoru zwykłe, z ładnymi domami i otaczającą je przyrodą. W miasteczku jednak panuje przeraźliwa cisza. Nie słychać muzyki, nie słychać insrumentów, nawet zwierzęta wydają się "mówić" szeptem. Na dodatek nikt nie wie właściwie, dlaczego w miejscowości panuje taki zakaz. Alicja buntuje się przeciw takim regułom, bo zwyczajnie lubi sobie narobić hałasu- wyciągnąć skrzypce i głośno grać, spiewając przy tym na całe gardło. Nie można tego robić w mieście? Znajdzie więc sobie lepsze miejsce i zaczyna grać w ustronnej grocie i... budzi Wielkoluda Romualda, na którego plecach wznosi się owo miasteczko.Tu bohaterem jest mały Leo. Stracił rodziców i zamknął się w sobie. Tak szczelnie, że z jego gardła nie może wydobyć się żaden dźwięk. Pewnego dnia chłopiec spotyka starego rekwizytora Ottona. Nie jest on takim zwykłym rekwizytorem, a zaopatruje baśnie! Reperuje siedmiomilowe buty, zegarek Białego Królika czy wyplata koszyk dla Czerwonego Kapturka. Dostarcza też te zamówienia często osobiście. Leo zakrada się do podróżnej torby starego Ottona i wyprawia się wraz z nim w Krainę Baśni. Mały Marzyciel podczas tej podróży mierzy się ze swoim gniewem i problemami. 

Mali bohaterowie. Tacy niezwyczajni, ze swoimi dziecięcymi problemami. Mali Marzyciele, którzy zabierają nas w świat baśni. Czasem będzie niebezpiecznie, innym razem zachwycająco, groźnie i strasznie, wspaniale i radośnie, ale na pewno, wśród tych książkowych marzeń będzie niezwykle.
Piękna seria ciekawych opowieści i cudownych ilustracji. Niebanalne i pomysłowe postacie, Warto sięgnąć po te niepozorne książeczki od wydawnictwa Siedmioróg. 

13 komentarzy:

 1. Nie wiedziałam jeszcze tych książeczek, bardzo podobają mi się ilustracje, ale już wiem, że skoro urzekły mnie, to moja córka ucieknie z krzykiem :) Ona kocha "klasyczną" kreskę rodem z bajek Disneya :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) Polka na szczęście lubi różne obrazki i zawsze ogląda z zainteresowaniem

   Usuń
 2. Jak sam tytuł wskazuje muszą być pełne przygód, a takie książki lubimy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czarodziejskie te książeczki, bardzo mi się podobają! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo czarodziejskie, muszę dokupić resztę z tej serii

   Usuń
 4. Nie znałam tej serii ale po tych streszczeniach już mi się podobają :-D

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znałam tej serii ale po tych streszczeniach już mi się podobają :-D

  OdpowiedzUsuń
 6. Była pewna, że zostawiłam tu komentarz...
  Cóz, znamy te ksiażeczki i bardzo jej lubimy :) W domu mamy jedną, ale reszta z biblioteki :)

  OdpowiedzUsuń

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger