×

Wielka draka, czyli druga ucieczka Fikołka i Bródki


Znacie Fikołka i Bródkę? Nie? To koziołki z logo jednego z poznańskich centrów handlowych- Kupca Poznańskiego. W tym roku uciekają z tego logo po raz drugi, chociaż obiecywali, że nigdy więcej tego nie zrobią...

O pierwszej ucieczce mogliście przeczytać tutaj, w zeszłym roku. I chociaż Fikołek i Bródka obiecywali, że na blałkę więcej nie pójdą, to jednak podsłujują coś, czego zlekceważyć nie mogą! Dwóch mężczyzn (któych koziołki nazywają Brodacz i Czapeczka) mówią coś o zrobieniu klatek Fikołkowi i Bródce. A oni uwięzić się nie dadzą, o nie! Następnego dnia, gdy tajemniczy mężczyźni znów pojawiają się pod Kupcem, urywają się koziołki z logo i postanawiają ich śledzić, wędrując po poznańskich ulicach.

I tak koziołki przemierzają park Chopina, plac Bernardyński, skwer Łukasiewicz, most Rocha, przechodzą obok poznańskiej Politechniki, docierając aż do Malty, tam wsiadają w kolejkę i docierają do... Nowego Zoo. A co tam ich spotkało, to dopiero niespodzianka!

Po drodze oczywiście dowiadują się wielu ciekawych rzeczy na temat Poznania i miejsc, które odwiedzają. 

Książeczka jest świetną kontynuacją poprzednich przygód koziołków, utrzymaną w tym samym stylu językowym i graficznym. Ładne ilustracje przyciągają wzrok, a dzięki mapce na końcu- samemu można się na poznańską wycieczkę wybrać. Idealny pomysł na rodzinne popołudnie :)

Również jak poprzednio- książeczkę można w Kupcu Poznańskim zdobyć! Ale w tym roku przygotowano ich do rozdania aż DWA tysiące egzemplarzy. Wystarczy zrobić zakupy na kwotę min, 100 zł, przedstawić paragon w punkcie informacyjnym (na parterze Kupca) i odebrać książeczkę. Akcja zaczyna się dziś, tj. 1 grudnia i trwa do 23 grudnia lub wyczerpania zapasów

10 komentarzy:

 1. Lubie takie książeczki o lokalnych "atrakcjach" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To coś dla Was :) Wystarczy wybrac się przy okazji na zakupy do Kupca ;)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Koniecznie. Chociaż książeczki są świetne i moim zdaniem powinny być też w regularnej sprzedaży :)

   Usuń
 3. świetna pozycja :) szkoda że dostępna tylko w Poznaniu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No szkoda. Powinni też wydać jedną edycję na sprzedaż :)

   Usuń
 4. Świetne! Pierwszy raz się z nimi spotkałam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Już sam tytuł i okładka ciekawi. Przyciąga :)

  OdpowiedzUsuń

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger