×

Wielki skarbiec bajek, czyli klasyka w przystępnej formie


Baśnie i bajki z dzieciństwa. Jakie pamiętacie? Mnie na myśl przychodzą te o Czerwonym Kapturku, Brzydkim Kaczątku czy Kocie w Butach. Klasyczne baśnie, opowiadane wiele razy, w różnych formach (takich typowych, klasycznych nigdy nie miałam). Ale jaka forma jest najodpowiedniejsza by dziecko z zaciekawieniem słuchało? Książka z dużą ilością obrazków, a bajki pisane wierszem!Wielki skarbiec bajek Wiesława Drabika, wydane przez Siedmioróg, takie właśnie są. Pan Wiesław opowiedział te dziecięce historie wierszem. Bajki nie są długie, a do tego rytmiczne, ciekawie napisane (zawierają dialogi), są zabawne i prawdziwe. Są więc idealne już dla 2-3 latków. 

Teksty uzupełniają niezwykłe ilustracje Carlosa Busqets'a. Każda strona po brzegi wypełniona kolorem. Samo oglądanie tych obrazków się nie nudzi i opowiada historię, więc dziecko może też samo "czytać" tę książkę. 

W Skarbcu znajdziemy wierszowane opowieści największych dziecięcych klasyków: Hansa Christiana Andersena, Jakuba i Wilhelma Grimmów oraz Charles'a Perraulta. Calineczka, Tomcio Paluch, Kopciuszek to historie, które powinno znać każde dziecko :) Tu znajdziemy aż 26 klasycznych opowieści, ponad 260 stron! Świat marzeń otwiera się więc przed nami na długie wieczory. 

Książka jest bardzo ładnie wydana, solidna twarda oprawa, szyta- świetnie się nadaje na prezent (to tak przy okazji zbliżających się Mikołajek czy Bozego Narodzenia). Warto taki Skarbiec mieć w swoim książkowym skarbczyku
8 komentarzy:

 1. Śliczne ilustracje - a zawsze zwracam na to uwagę przy wyborze książki dla dziecka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też :) Lubię takie "inne", graficzne, lub właśnie takie- niezwykle bajeczne :)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Tez lubię takie zbiory opowieści. Tylko później wieczorem czytam, czytam i końca nie ma :)

   Usuń
 3. Piękna :) Mamy już kilka takich skarbnic bajek :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jaka piękna, wydana cudownie :) Na pewno bardziej interesująca dla dziecka niż moje książki z dzieciństwa :)

  OdpowiedzUsuń

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger