×

Wielka ucieczka, czyli pierwsza blałka Fikołka i BródkiKupiec Poznański to chyba najbardziej poznańskie centrum handlowe, w końcu w logo ma koziołki. i o tych właśnie koziołkach jest ta książeczka. Poznajcie niezwykłą przygodę Fikołka i Bródki...

Fikołkowi nudzi się strasznie, unika pracy w centrum i wymyśla sobie, że pójdzie ze swym towarzyszem Bródką na wagary. Urywają się z logo i mkną w świat! No dobra, w poznańskie uliczki na początek.


Wylatują z Kupca wprost na ulicę Wrocławską, zahaczając po drodze Stary Rynek, poznańską Farę, plac Kolegiacki i Zamek. 

Fikołek niczym ciekawe świata, rozbrykane dziecko zadaje bardziej oczytanemu Bródce mnóstwo pytań, skacze, poznaje i... czasem się boi. A czego? Poznańskich legend o diabłach czy duchach. 

Bródka cierpliwie tłumaczy i opowiada, hamuje wyskoki niegrzecznego Fikołka, ale z równie wielkim zainteresowaniem zwiedza poznańskie Stare Miasto. 


Świetna książeczka o historii Poznania, nie tylko dla poznaniaków :) Znajdziecie tu dużo humoru, trochę danych historycznych, kilka legend i mnóstwo zapału do historii. Na końcu oczywiście mapa, y móc samemu wyruszyć na wycieczkę śladami Fikołka i Bródki, a także śladami historii Starego Miasta. Polka już się dopytuje kiedy zobaczy trykające się koziołki :)
Pięknie wydana, grafiki mnie zachwyciły. Napisana tak, że nawet dwulatka zrozumiała :) I jest równie zachwycona, co ja... Co tu dużo mówić, w każdym z nas drzemie taki mały niesforny koziołek z mnóstwem pytań, zupełnie jak Fikołek, który czasem jest opanowywany przez dojrzałego Bródkę. A historię i zabytki swojej okolicy należy znać od małego :)

A czy Wy wiecie kto to Bambrzy, Stary Marych czy Ludgarda? 


Jeśli jesteście z Poznania lub okolic, czy po prostu będziecie przelotem, też możecie taką książeczkę otrzymać. Kupiec Poznański przygotował tysiąc egzemplarzy! Aby otrzymać bajkę z przygodami koziołków wystarczy zrobić zakupy w Kupcu za minimum 100 zł (np. świąteczne prezenty, ciepłe ubranie na zimę, cokolwiek) oraz przedstawić paragon w punkcie informacyjnym znajdującym się na parterze centrum handlowego. Akcja trwa od 1 do 23 grudnia lub wyczerpania nakładu. Szczegóły promocji są dostępne na www.kupiecpoznanski.pl. Taki miły i piękny świąteczny prezent :)


6 komentarzy:

 1. Ojejjj chciałabym ją! Szkoda że nie można jej kupić, w Kupcu zakupów nie robimy. Ojj właśnie weszłam na stronę Kupca i widzę w spisie sklepów że mają tam Biedronkę! No to w czwartek po domek pojedziemy tam, może zakupy w Biedronce też się zaliczą do odbioru książeczki :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z regulaminu promocji: Uczestnicy Promocji, którzy w dniach 1.12.2014 r. – 23.12.2014 r. dokonają w dowolnej placówce handlowej lub usługowej na terenie CH Kupiec Poznański (z wyłączeniem Banku Millennium, Poczty Polskiej, kantoru Gold, punktu ZTM i centrum medycznego Enel – Med) zakupów o wartości minimum 100 zł, wykazanych na jednym paragonie i przedstawią paragon w punkcie informacyjnym usytuowanym na parterze CH Kupiec Poznański, otrzymają bezpłatnie książeczkę dla dzieci pt. „Wielka ucieczka, czyli pierwsza blałka Fikołka i Bródki”.
   Czyli w Biedronce tez można zrobić zakupy :)

   Usuń
  2. ooooo! No to ekstra, będzie książka :D

   Usuń
 2. Poznań darzę ogromnym sentymentem. Wszystko za sprawą Musierowicz, nawet moja córa ma imię na cześć Jeżycjady :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tez kocham Musierowicz (i imię Melania uwielbiam :) ) Borejków, Gizelę, a zawsze jadąc ulica Roosvelta wypatruję nr 5 i tej charakterystycznej bramy :)

   Usuń

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger