×

Kto się boi mumii?


Odkąd pamiętam interesowałam się historią. Od dziecka uwielbiałam chodzić po muzeach i wcale mnie to nie nudziło. Muzeum archologiczne- to dopiero była gratka! Kultury starożytne zawsze były dla mnie najciekawsze i żałowałam, że tak mało na lekcjach historii poświęca się czasu starożytnych Chinom czy kulturze Inków, a tak wiele tym europejskim. Wszytkie jednak łączy jedno- wiara w nieśmiertelność duszy, a co za tym idzie chęć uchowania ciała po śmierci przed rozkładem. Mumie!


Kto się boi mumii?- najnowsza publikacja Wydawnictwa Polarny Lis autorstwa Fleur Daugey to idealna książka dla takich dzieci, jakim byłam ja. Czy mumii trzeba się bać? Autorka pokaże nam, że wcale nie są one takie straszne, a zmarłych po śmierci mumifikowali nie tylko Egipcjanie, ale także ludność Ameryki Południowej czy Chin. Dowiemy się sporo o tym co mumie mogą nam powiedzieć, o ich popularności w XIX i XX wieku, nie wśród archeologów, ale na salonach i przyjęciach oraz dlaczego król Franciszek I zawsze nosił kawałek mumii przy sobie. Takich ciekawostek nie znajdziecie w szkole!


Książka jest napisana w przystępny dla dziecka sposób, nie nudzi, a bawi. Czasem opisy są bardzo obrazowe, już na pierwszej stronie dokładnie wyjaśniono jak wygląda rozkład martwego ciała. Obrzydliwe? Dla dzieci raczej niezwykle ciekawe. Podczas lektury odbędziecie podróż kilka tysięcy lat wstecz, ale też o sto lat do tyłu. Dowiecie się dlaczego taksówkarz Alan został zmumifikowany i co robiły mumie trzech śpiących dzieci wysoko w Andach. Będzie trochę strasznie, ciut smutno, często zabawnie, a na pewno szalenie ciekawie!

Publikacja przewidziana jest dla dzieci samodzielnie czytających, w wieku 9-13 lat, chociaż i ciekawość młodszych można zaspokoić. Na końcu książeczki znajduje się słowniczek, który pozwoli wytłumaczyć co trudniejsze kwestie. 

Kto się boi mumii? to idealna propozycja dla małych odkrywców i dla tych, którym szkolne lekcje historii nie wystarczają. Pełna ciekawostek i humoru podróż do świata starożytnej wiary w nieśmiertelność. 

11 komentarzy:

 1. Taka książka może nawet zachęcić d lekcji historii :)

  OdpowiedzUsuń
 2. o ja również lubiłam historię:) szkoda,że w czasach naszego dzieciństwa nie było takich super książek.

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie tak powinny wyglądać podręczniki, ja sama do dziś pamiętam z lekcji historii ciekawostki, które opowiadał nam nauczyciel, a w książce ich brakowało.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna alternatywa dla nudnych i oklepanych podręczników.

  OdpowiedzUsuń
 5. Sama bym chętnie przeczytała, najbardziej lubię właśnie ten okres w historii

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj tam, oj tam dla dzieci w wieku 9-13 lat? Sama chętnie bym przysiadła nad taką książką :)

  OdpowiedzUsuń
 7. O! Muszę poszukać tej książki, bo wygląda fantastycznie!

  OdpowiedzUsuń
 8. Interesująca pozycja. Najwięcej zmo historii można się dowiedzieć właśnie z książek,ale nie sa to podręczniki.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ilustracje przyciągneły by do niej mojego syna :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Zapowiada się naprawdę interesująco.

  OdpowiedzUsuń
 11. Super ksiażka. Wiem, że znalazłam się na liście książek u mojej chrześnicy

  OdpowiedzUsuń

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger