×

Niedziela w poznańskiej palmiarni


To nie był jeden z tych pięknych, słonecznych i ciepłych dni, którymi rozpieszcza nas ta jesień. Niedziela była ponura, a mżawka sprawiła, że wilgoć przenikała do kości. Ciepłe kraje są w taki dzień marzeniem. Wybraliśmy się więc w bardzo egzotyczne miejsce. Pociągiem- do poznańskiej palmiarni. 
Pewnie tam byłam jako dziecko- nie pamiętam niestety. Z dworca najłatwiej dojść ulicą Głogowską i później przez park Wilsona. 


Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo. Dorosły zapłaci 10 zł, a bilet ulgowy kosztuje 7 zł. Szatnia i toaleta jest płatna (1 zł od osoby), jednak już toaleta w kawiarni na terenie palmiarni jest darmowa.Wózka dziecięcego nie można niestety zostawić w szatni, można nim wjechać na teren palmiarni, ale ścieżki są nierówne i czasem trudno się minąć z innymi osobami lub przejechać pod zwisającymi liśćmi. Jednak warto się tam wybrać z dziećmi. Przed wejściem zwróćcie uwagę na automat, gdzie za 1 zł można kupić karmę dla rybek- tą karmą można karmić rybki w palmiarni. Niestety my o tym nie wiedzieliśmy i dopiero po wyjściu zauważliśmy taką możliwość. Obecnie jest też dla dzieci zorganizowana "gra"- dostają mapkę i szukają drewnianych skrzynek. W każdej skrzynce jest pieczątka, którą trzeba przystawić w odpowiednim miejscu. 


Czy warto się tam wybrać? Oczywiście. Jest po prostu pięknie. Rośliny z różnych miejsc świata, rybki, jaszczurki, żółwie, akwaria... Trochę egzotyki w środku miasta. 

Ja tez nieco egzotycznie, bo z takim motywem- roślin i ptaków, wybrałam sukienkę. Kocham sukienki. O każdej porze roku. Uwielbiam to, że założę jedną rzecz i jestem całkowicie ubrana. To takie wygodne. Zawsze jednak bałam się wzorów, wolałam gładkie tkaniny. Ta mnie jednak urzekła. Nie ma się czego bać, a niebanalna kreacja poprawiła mi humor w taki ponury dzień. Więcej wzorzystych sukienek na jesień znajdziecie na bonprix.pl.


11 komentarzy:

 1. byłam w palmiarni w podstawówce, bardzo mi się tam podobało. co mi przeszkadzało to temperatura ale miło było oglądać tyle roślin

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My byliśmy w dość chłodny, deszczowy dzień, wcale nie było gorąco.

   Usuń
 2. Nigdy nie miałam okazji się tam wybrać. Może kiedyś jak będę w mieście to się wybiorę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Marzy mi się wizyta w palmiarni, niestety nie mam żadnej w pobliżu...

  OdpowiedzUsuń
 4. Dawno juz nie byłam w palmiarni!

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię tam raz w roku pójść :) sukienka na czasie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Moje dziecko uwielbia to miejsce, musimy znowu się tam wybrać:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Z wielką chęcią bym się tam wybrała, tylko jak przekonać starego

  OdpowiedzUsuń

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger