×

Zaczytany sierpień

Na poprzedni miesiąc przypadł mój czytelniczy kryzys. Już dawno nie czytałam tak mało! Bo w sierpniu udało mi się dokończyć tylko... trzy książki! Zapraszam Was na niezwykle krótkie podsumowanie mojeg zaczytanego sierpnia.

38/2018
Miejsce egzekucji- Val MacDermid

Nic tak nie przewartościowywało życia, jak spotkanie oko w oko ze śmiercią. 

Sierpień zaczęłam doskonałym kryminałem od Wydawnictwa Papierowy Księżyc. Lata 60., zaginięcie nastolatki i niezwykle zdeterminowany policjant. Całą recenzję przeczytacie tutaj. 
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc, rok: 2018, stron: 584, kategoria: kryminał, thriller.

39/2018
To jedno lato- Dorota Mili
Na tę książkę miałam ochotę już w zeszłym roku. Przypadkiem kupiłam ją na poczcie, na dzień przed naszym wyjazdem do Dźwirzyna, a że akcja powieści rozgrywa się właśnie tam, wydała mi się idealną lekturą na urlop.
Lukrecja Lis obiecała sobie, że nie będzie miała już nic wspólnego ze swoim rodzinnym małym miasteczkiem. Wyjechała na studia do Warszawy, a po nich robi "karierę" w jednym z banków. Nie przepada za prowincją. Po miłosnym zawodzie, postanawia jednak na trochę wrócić do nadmorskiego miasteczka. W drodze spotyka przystojnego, pewnego siebie kierowcę busa- Huberta. Dziewczyna staje się dla tego chłopaka nie lada wyzwaniem. Obydwoje zdają się tylko grać, zabawiać, tłumiąc w sobie prawdziwe uczucia. 
Czytać książkę z Dźwirzynem w tle akurat tam będąc, to cudowne uczucie. Bohaterowie od razu są bliżsi, a emocje wyraźniejsze. Sama opowieść to lekka historia miłosna, wciągająca od pierwszych stron. Chociaż głównej bohaterki można nie polubić od razu, to na pewno zakochacie się w jej rodzinie i nadmorskim klimacie. Lektura idealna na urlop lub na wspomnienie wakacji. 
Wydawnictwo: FILIA, rok: 2018, stron: 500, kategoria: powieść obyczajowa.

40/2018
Lato z ciotką spirytystką- Danuta Korolewicz
Coś dla fanów komedii kryminalnych. Zabawna lektura o dociekliwej studentce- przeczytajcie pełną recenzję.
Wydawnictwo: Lucky, rok: 2018. stron: 384, kategoria: komedia kryminalna.

Sierpniowa półka
Pewnie zuważyliście, że nie ma tradycyjnego zdjęcia ze wszystkimi sierpniowymi lekturami. No cóż- zdążyłam je wyprzedać. Podczas remontu, gdy przenosiłam książki z salonu do sypialni, stwierdziłam, że mam ich za dużo. Jednak kilka w sierpniu przybyło. Od wydawnictwa Lucky: Lato z ciotką spirytystką i Wiedźmy na gigancie. Do recenzji trafiła również do mnie Psia kość. Kupiłam natomiast To jedno lato i Niezwykłe życie Iwana Isajenki. Coś ubywa z półki, coś przybywa :)

Mało nie znaczy źle. W końcu nie ważne ile się czyta, najważniejsze, że sprawia mi to dużą przyjemność, a lektury są warte uwagi.

5 komentarzy:

 1. "Lato z ciotką spirytystką" to pozycja, którą chciałabym przeczytać. Bardzo mnie ciekawi ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja znowu mam przestój z czytaniem odkąd zaczął się rok szkolny :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dwie z trzech biorę !Dźwirzyno jest mi szczególnie bliskie. A i też się zgadzam co do ilości. Jakość ważniejsza.

  OdpowiedzUsuń
 4. żadnej z książek nie czytałam ale widzę że wybierałaś głównie letnie lektury ze słowem "LATO" w tytule :D przypadek? :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie miałem w planach żadnej z tych książek. Najprędzej Val McDermid, ale chciałbym przeczytać serię o Lindsay Gordon.

  OdpowiedzUsuń

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger