×

Nowości dla dzieci od Wydawnictwa Skrzat


Trwa właśnie Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (2-10 czerwca 2018). Z tej okazji chciałam zaprezentować Wam trzy świetne nowości od Wydawnictwa Skrzat, idealne do czytania dzieciom. Bohaterowie może już niektórym znani, ale to zupełnie nowe ich przygody. 


Tofik i wielka wygrana- Barbara Wicher, ilutsracje- Agnieszka Kłos-Milewska
Tofik to pies i z wyglądu przypomina rudego Tofika, którego mieli moi teściowie (a właściwie, to mój mąż przyniósł go kiedyś do domu, kiedy jeszcze z nimi mieszkał). Książkowy Tofik jest pieszczochem Idy i Oskara. Przeżywają razem wiele przygód, ale ich pupil nie ma jeszcze ani jednego zdjęcia. Czy uda się uchwycić tego aktywnego zwierzaka na fotografii?
Książeczka o Tofiku spodoba się najmłodszym dzieciom (2-6 lat), gdyż ma duże litery i obrazki, małą ilość tekstu na stronie. Jest dosyć króka i podzielona na rozdziały, maluchy więc dzadzą radę jej w spokoju wysłuchać, zwłaszcza, ze bohaterem jest sympatyczne zwierzątko.

Maks rozwiązuje zagadki- Katarzyna Zychla, ilustracje- Agnieszka Filipowska
Kolejna skrzacia propozycja to przygody ciekawskiego hipopotama. Maks i jego siostrzyczka Zuzia będą mieli do rozwiązania zagadki. Poznają starszego (czy może strasznego?) Puchacza czy też dowiedzą się kim jest tajemniczy złodziejaszek z Turkusowej Doliny.
Książeczka polecana jest dla dzieci w wieku 2+, ale ja czytałabym ją nieco starszym dzieciom, w przedziale 4-6/7 lat. Tekstu jest tu nieco więcej niż u Tofika. Spodobało mi się, że niektóre słowa są wyróżnione kolorami. To chyba dla dzieci już samodzielnie czytających, by zwróciły na nie uwagę i lepiej zrozumiały czytany tekst. Maluchy zachwycą się obrazkami.

Nudzimisie. Ostatnie spotkanie- Rafał Klimczak, ilustracje- Agnieszka Kłos-Milewska
Uwierzycie, że dotąd nie znaliśmy Nudzimisiów? Nic straconego, bo jeżeli i Wy ich nie znacie, to na pierwszej stronie tej książki zostaniecie wprowadzeni w ich niezwykły świat, a dalej... nic tylko poznawać ich nowe przygody. Z nimi na pewno nie będziecie się nudzić. Przeżyjecie dzień Do-wolności, odkryjecie co to książkownica i odwiedzicie Szymka, za sprawą któego Nudzimisie powstały.
To już ostatnia część przygód tych stworków, przewidziana dla starszych dzieci, w wieku 4-8 lat. Gdybyście czegoś nie wiedzieli, to na końcu książki znajduje się nudzimisiowy słownik. Szkoda tylko, że dopiero co poznaliśmy Nudzimisie, a tu już ostatnie spotkanie, pożegnanie. Na szczęście jest dziewięć wcześniejszych książek z tej serii.

Czytajmy z dziećmi, czytajmy dzieciom. O zwierzakach, o zagadkach, by im się nie nudziło i by mio spędzały czas w świecie ze słów i wyobraźni. Znacie tych bohaterów z ich wcześniejszych przygód?

17 komentarzy:

 1. Mój synek ma dopiero dwa miesiące, ale już nie mogę się doczekać, gdy będziemy razem czytać książeczki - teraz ja czytam, a on fika nóżkami ;) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakie piękne ilustracje w tych książkach :)
  ______
  Magda Ostrowska

  OdpowiedzUsuń
 3. A jaki macie świetny kącik czytelniczy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda, że nie mam jeszcze dzieci ale z pewnością będę im czytać. Propozycja świetna. Pozdrawiam serdecznie Ania

  OdpowiedzUsuń
 5. Macie super kącik do czytania, cudowy widok.Ja od kilku dni oszczędzam głos, zapalenie krtania, ale Jasiowi czyta tatuś.

  OdpowiedzUsuń
 6. Przewinęły mi się te tytuły, ale nie mamy żadnego z nich, póki co

  OdpowiedzUsuń
 7. Książki ze Skrzata zawsze podobają się dzieciom:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiamy z synkiem przygody Maksia 💟
  W ogóle jego przygody są bardzo popularne wśród czytelników naszej biblioteki 😉

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo lubię książki o Maksie, mam kupione kilkanaście książeczek :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jakie wspaniałe miejsce do czytania sobie urządziliście :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Cudne ilustracje w tych książeczkach :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo fajnie się prezentują te książeczki :) I jakie mają ładne ilustracje <3 :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Znamy Maksa, córka ćwiczyła na nim czytanie, a Nudzimisie, mamy kilka części w domu :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Teraz to piękne pozycje książkowe dla dzieci wydawnictwa wypuszczają:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Boże, ale żałuję, że nie mam małych dzieci :( Ale gdybym miała, chętnie bym sięgnęła po te pozycje :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Młoda uwielbia Maksa i jego przygody :)

  OdpowiedzUsuń

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger