×

Oryginalny prezent na Dzień Babci i Dziadka


Co kupić na Dzień Babci i Dziadka? Laurka, kwiaty i czekoladki? Fotoksiążka, kubek czy etui na okulary? Możesz też zupełnie zaskoczyć dziadków i podarować im... grę planszową! I to taką, która łączy pokolenia.

Babciu, Dziadku Jak to wtedy było?
Chyba każde dziecko (i dorosły też) jest ciekawy młodości czy dzieciństwa swoich dziadków i rodziców. Uwielbiamy te historie jak to kiedyś było, jak się żyło w czasach PRL czy chcemy nawet poznać wojenne historie (a już coraz mniej dziadków, którzy mogą nam tę historię opowiedzieć). Ta gra planszowa to tak naprawdę prezent nie tylko dla dziadków, ale i dla całej rodziny, bo grać w nią mogą dzieci od 5-6 lat, dorośli i dziadkowie, a połączy ich wspólna rodzinna historia. Opowiedz mi...
W pudełku znajdziemy planszę, kolorowe drewniane pionki i dwie talie kart ze zdjęciami w stylu retro. Dlaczego aż dwie? Ponieważ gra dzieli się na dwa etapy. W pierwszym gracze losują kartę i w nawiązaniu do wybranego obrazka snują opowieść. Zadaniem pozostałych jest uważne słuchanie, poznawanie rodzinnych, czasem nieznanych historii, można też zadawać dodatkowe pytania i starać się jak najlepiej zapamiętać szczegóły. To, ile zapamiętaliśmy z danej historii ważne będzie w drugim etapie gry, w którym ćwiczymy swoją pamięć. Tu do gry wchodzi druga talia kart, na której znajdują się pytania nawiązujące do wcześniejszych zdjęć i opowieści. Poprawne odpowiedzi nagradzane są przesunięciem pionka do przodu na planszy, a wygrywa ten, kto najlepiej wszystko zapamiętał i pierwszy dotrze na metę.

Gra jest porządnie wykonana, pionki drewniane, plansza sztywna i dobrej jakości. Grafiki estetyczne, a wszystko zapakowane w solidne pudełko. 

Gra Babciu, Dziadku Jak to wtedy było? to nie tylko świetna zabawa, ale przede wszystkim poznawanie swoich korzeni. Okazja by pobyć razem, dowiedzieć się czegoś o rodzinnej historii i czasach młodości swoich rodziców i dziadków. To świetny pomysł na prezent na Dzień Babci i Dziadka (także na Gwiazdkę- moja mama dostała tę grę pod choinkę, urodziny czy ślubny jubileusz dziadków), ale taki, który przyniesie radość całej rodzinie.


Gra jest uzupełnieniem albumów Opowiedz mi Babciu, Dziadku, które znajdziecie na moidziadkowie.pl

A Wy macie już pomysł co podarować dziadkom?

10 komentarzy:

 1. Ta gra jest rewelacyjna. zdecydowanie ciekawy prezent dla dziadków ale dla całej rodziny.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gra bardzo fajna, ale to my, rodzice, musielibyśmy z córką grać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale fajna gra i tematycznie wiąże pokolenbia :-) Bardzo fajny prezent.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gra świetna :D Sama chętnie bym pograła, bo wygląda na ciekawą :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Gra jest rewelacyjna u nas dzadkowe byli zachwyceni wspólne granie to super sprawa. Mnustwo smiesznych i ciekawych opowiesci

  OdpowiedzUsuń
 6. widzialam juz w kilku miejscach ta gre, musze kupic bo fajowo sie zapowiada

  OdpowiedzUsuń
 7. Mamy już prezenty:) Dziś odebrałam fotoksiążki dla Dziadków:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny pomysł! :) U nas zawsze kalendarz z wnukami ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny pomysł na prezent dla dziadków :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jestem bardzo ciekawa tej gry, na pewno ją kupimy.

  OdpowiedzUsuń

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger