×

Zakochać się w Krakowie!


Romantyczny weekend we dwoje. Od zawsze marzyłam o takim, od zawsze w Krakowie. Nie byłam tam wcześniej, nie znałam tego miasta, ale wydawało mi się magiczne. Nie zawiodłam się. Zakochałam się w Krakowie!

Kiedy wybierałam potencjalną wygraną w konkursie z AccorHotels, wahałam się tylko chwilę. Pierwszą i ostatnią myślą był Kraków, znalazł się on także w wylosowanym przeze mnie tekście do konkursu, chciałam mieć swoje rzeczy w Krakowie, chciałam odwiedzić to miasto i mieć swoje z nim wspomnienia. Nie wymarzyłabym sobie tego lepiej niż weekend we dwoje, bo taka była nagroda w konkursie- weekendowy pobyt w wybranym hotelu, a nagroda ta przypadła właśnie mi. Skakałam pod sufit, bo chociaż udało nam się w lipcu wyjechać, pierwszy raz od 5 lat, bez dzieci, to wtedy brałam też udział w konferencji SeeBloggers i nie spędzaliśmy czasu wyłącznie ze sobą, byliśmy trochę w biegu. Tym razem, nigdzie się nie spiesząc, mogliśmy pobyć razem, tylko my dwoje w tym wielkim, pięknym mieście. Zakochałam się. Na nowo w moim mężu i pierwszy raz w Krakowie. To idealne miejsce na romantyczny weekend we dwoje. Dlaczego?


5 powodów, dla których Kraków jest idealny na romatyczny weekend we dwoje:

1. Królewskie miasto

Miasto, które przetrwało setki lat. Zamek, zachwycające kamienice, urocze uliczki. Krakowskie Stare Miasto jest po prostu pięknym tłem dla wszystkich historii miłosnych. Tu można się poczuć po królewsku, jak ta jedyna.


2. Urocze knajpki

W każdej uliczce, za każdym rogiem Starego Miasta, można znaleźć jakąś zaskakującą knajpkę czy restaurację. Niby niepozorną, a w środku zachwycającą. Bo gdy tylko zejdziemy pod poziom ulicy, zajrzymy do krakowskich piwniczek, odkryjemy w nich zaciszne miejsca, idealne na romantyczną kolację we dwoje, a jeżeli zabytkowa piwnica Wam nie odpowiada, to wybrać można restaurację na barce i zjeść kolację o zachodzie słońca nad Wisłą. 


3. Kościoły

Nie zliczyłam ile minęliśmy ich przez ten weekend, a do ilu weszliśmy. Olśniewające. Jedne maleńkie, inne ogromne. Gdybym kiedyś zdecydowała się na ślub kościelny... Bo przecież podobno wszytkie wielkie miłości, kończą się przed ołtarzem ;)


4. We dwoje wśród tłumu

Tysiące turystów ze wszystkich stron świata przewija się przez Kraków. Wszędzie tłumy. Wśród tylu obcych osób, ten jeden, którego znam. Przyciągam więc go jeszcze bliżej i nie widzę już tego anonimowego tłumu. Jesteśmy sami wśród morza ludzi, jesteśmy sami w Krakowie, tylko my dwoje, a on jest tylko dla nas.


5. Kraków nocą

To miasto żyje także (a może zwłaszcza) wieczorami i nocą. Spacer brzegiem Wisły czy plantami, kolacja z widokiem na sukiennice, jazda dorożką czy rejs barką. Gra świateł i cieni... Kraków nocą jest tajemniczy i magiczny! To był wspaniały weekend. Takiego nam było potrzeba. By być tylko razem, bez codziennych zmartwień, by poczuć to, co gubi się wśród szarej codzienności, na przkór rutynie i by nic nie odrywało nas od siebie. Może i w jakimkolwiek innym miejscu byłoby tak samo, może... Myślę jednak, że to miasto ma w sobie taką magię, że nigdzie nie byłoby lepiej. 24 komentarze:

 1. Bardzo bym chciała pojechać do Krakowa. A we dwoje to już bajka. Póki co marzenia. Zazdroszczę Wam takiego wyjazdu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam Kraków! Moim zdaniem obojętnie ile razy by się tam nie było, zawsze jest czym się zachwycać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam Kraków i jego klimat. Przypomina mi ukochaną Pragę

  OdpowiedzUsuń
 4. Kraków jest mi bardzo bliski, spędziłam tam mnóstwo czasu, no i wspominam z łezką w oku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj chciałabym mieć do niego bliżej i zostać na dłużej.

   Usuń
 5. Dla mnie Kraków jest najwspanialszym miastem na ziemi, pełnym wspomnień, choć bardzo się zmienił od czasów, kiedy tam mieszkałam. Ale, co się przez ostatnie lata nie zmieniło? Chyba wszystko :)

  OdpowiedzUsuń
 6. W Krakowie byliśmy z 6 razy ale nigdy sami , zawsze z dziećmi.Marzę o takim weekendzie we dwoje.Cudne zdjęcia .

  OdpowiedzUsuń
 7. Trafiliście cudowną pogodę! Ja jadę za trzy tygodnie na targi, zabieramy córkę i licze na to, że pokażemy jej trochę Krakowa :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kraków to jedno z moich ulubionych miast - i strasznie żałuję, że ze względu na odległość nie mogę bywać tam bardziej regularnie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zbieram się i zbieram by zobaczyć to miasto i zawsze coś staje mi na drodze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi staje na drodze odległość ;) Ale w końcu się udało.

   Usuń
 10. Kochany Kraków <3 Mieszkamy tu od lat i wciąż nas zachwyca :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Oj tak, Kraków to piękne miasto. Byłam tam dwa razy, pierwszy raz na wycieczkę w gimnazjum chyba z 12 lat temu, a drugi raz służbowo w zeszłym roku. Piękne miasto i świetny klimat.

  OdpowiedzUsuń
 12. Mnie przy okazji ostatniej wizyty Kraków trochę rozczarował. Jadę tam znowu za dwa tygodnie, mam nadzieję, że jego magia powróci.

  OdpowiedzUsuń

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger