×

Chrzest Emila


W minioną sobotę odbył się Chrzest Święty Emila. 
Trochę z tym zwlekaliśmy (Polka też była chrzczona w wieku 9 miesięcy), ale głównie dlatego, że mieliśmy problem z wyborem chrzestnego. Zwyczajnie nie mieliśmy kogo poprosić, a powierzenie tej roli komuś z dalszej rodziny, nie miało dla nas sensu.
Ale czy dziecko koniecznie musi mieć dwoje chrzestnych? Okazuje się, że wcale nie. Wystarczy sama chrzestna lub chrzestny, tak wg prawa kanonicznego:


Kan. 873 - Należy wybrać jednego tylko chrzestnego lub chrzestną, albo dwoje chrzestnych.

Ewentualnie można poprosić drugą osobę, niekoniecznie katolika, by został świadkiem chrztu. Wszystkie przepisy dotyczące chrztu znajdziecie tutaj.


Kiedy już rozstrzygnęliśmy kwestię chrzestnych, zabraliśmy się za organizowanie uroczystości. Imprezę postanowiliśmy zrobić w domu. Nie było łatwo, kosztowało nas to trochę pracy, ale udało się. 
W kościele Emil po prostu zasnął i obudziłam go na sam chrzest. Patrzył później z zaciekawieniem na wszystko co wokół niego się działo. 
Było pięknie, po prostu :) I chociaż nie mamy zbyt wiele zdjęć, na pewno zapamiętamy ten dzień. Tort- Torty Artystyczne Patrycja Pabich
Pierniczki- Pierniki Dekoracyjne Słodki Dom
Świeca i szatka- allegro
Zaproszenia- DIY
Ubranko Emila- Next, buciki- allegro, karteczka-allegro, H&M


7 komentarzy:

 1. pięknie przybliżyłaś przepisy chrztu - zaproszenie rewelacyjne :)

  OdpowiedzUsuń
 2. To był zapewne piękny dzień... Cudny tort i pierniczki... Elegancki mały Człowieczek... A zaproszenia zrobiłaś rewelacyjne :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie!!!
  Mój syn miał chrzest w środku zimy, więc za bardzo ze strojami i oprawą nie można było poszaleć. I tak był sukces, że rodzinie w ogóle udało się do nas dojechać ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystko perfekcyjnie dopracowane :). Brawo Iza!

  U nas też był zimowy chrzest, ale ja miałam tylko kilka osób i jedzonko w restauracji. Skromnie i na leniucha ;).

  Wielki całus dla Emila i Polci.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piekny tort :) Duzo wspaniałości dla Emila!!!!

  OdpowiedzUsuń

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger