×

W krainie lodu...

Nasza przygoda, a raczej Polki, z Krainą Lodu, wcale nie zaczęła się od kinowego hitu. Niee. Zanim obejrzała (i zakochała się po uszy) opowieść o Elsie i Annie na ekranie telewizora, wcześniej znała je z kart małej książeczki. Później były kolejne. Zapraszamy do naszej książkowej Krainy Lodu...

Kraina Lodu
Mała książeczka z serii bajkowa biblioteka. To przeniesiona z ekranu opowiastka. O czym jest chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, ale gdyby ktoś nie wiedział, to na początku mamy opis wszystkich bohaterów.
Opowieści z Arendelle: Niesforne Trollątka
Powstała cała seria kolejnych opowieści z bohaterami z Arendelle. Niesforne Trollątka to zabawna przygoda Kristoffa i Anny, którzy  muszą zaopiekować się i położyć spać małe trolle, co wcale nie jest takie proste. Opowieści z Arendelle jest cała seria, ale lepiej kupić...Wielka kolekcja bajek o Annie i Elsie
To zbiór kilku historyjek. Znajdziemy tu wspomnianą opowieść o trollątkach, ale także o Święcie Końca Zimy, letnim dniu Olafa, zamorskich podróżach Elsy i Anny czy ich nowym przyjacielu. 

Siostra taka jak ja
Jeśli jeszcze Wam mało mroźnych bohaterek, to przeczytajcie jeszcze tę książkę. Krótka rymowanka o przeciwieństwach sióstr i ich miłości.

Książki i książeczki na podstawie bajek z kina czy telewizji to świetny pomysł by przekonać do czytania nawet najbardziej oporne dzieci. Znane postacie, tak uwielbiane, zerkające z kolorowych kart, przyciągają swoją opowieścią. Czasem są to dokładnie te same historie co na ekranie, czasem zupełnie nowa opowieść. Szeroką ofertę książkowych bajek ma wydwanictwo EGMONT.


A Wasze dzieci jakich bohaterów najbardziej lubią? Czytacie książki i opowieści z nimi?

11 komentarzy:

 1. Rewelacyjne!!! muszę takie miec dla Laurki!

  OdpowiedzUsuń
 2. O jaaa moja Laura by oszalała ze szczęścia!

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczna księżniczka ;) Z bajkowych bohaterów Filip bardzo lubi Agi Bagi. Mamy książeczkę z tymi bohaterami i Synek chętnie po nią sięga. Widzę, że on wie, że to te same stworki. Na szczęście do książeczek nie muszę go namawiać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałyśmy te książeczki :) Polka wygląda cudnie!!!!!! Moja mała obecnie zakochana jest w kucykach Pony :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polka też Pony lubi, ale Kraina Lodu to miłość po prostu :)

   Usuń
 5. Najpiękniejsza jest KOŃCÓWKA!!! :)

  OdpowiedzUsuń

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger