×

Bo proste rzeczy są najlepsze...Wierzycie w miłość od pierwszego wejrzenia? Ja tam wierzę. Polka czasami tak właśnie się zakochuje! W książkach...

Są takie książki, które obejrzy i rzuci w kąt. Leża na tej półce pokrytej kurzem i leżą, aż się Matka nie zlituje i nie poczyta wieczorem. Są też takie książki, które Polka kocha od pierwszego przeczytania, obejrzenia, no miłość od razu. Taką książką jest Klapu Klap Madaleny Matoso od Wydawnictwa Babaryba (Polka jakąś miłością do tego wydawnictwa chyba pała, bo uwielbia też Turlututu i Kto prowadzi?).

Nie wiem co jest takiego magicznego w tej dosyć dziwnej książce. Chyba urzeka jej prostota. Dziwaczne ilustracje, takie kwadratowe, proste, jakby rysowane ręką dziecka- ale bardzo czytelne. Kilka słów- dźwięków. I tajemnicze kropki. 

Książka prosta, ale jakże magiczna. Polka lubi powtarzać dźwięki i naśladować postacie z książki. A kropki? Po cóż te kropki? Okazuje się, że składając ksiażkę do środka, szybko, raz za razem, kropki łączą się, a obrazki na stronach ruszają! I tak: para się całuje, pan gra na akordeonie, inny puka do drzwi, znajomi przybijają piątkę... Wszyscy wydają dźwięki: kalpu klap, fomfim fomfim, cmok cmok. Do tego cyferki, które wspomogą naukę liczenia. 

Naprawdę nie potrzeba wielu słów, wymyślnych grafik by książka zachwyciła dziecko. Czasem wystarczy kilka kresek, parę dźwięków i wyobraźnia. Bo proste rzeczy są najlepsze...

10 komentarzy:

 1. Zastanawialam się na tą książką. Widzę, że fajna sprawa :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie kolorowa okładka już zachęca :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Grafiki są świetne, proste, ale dzieci je uwielbiają

   Usuń
 3. Fantastyczna! Koniecznie musi znaleźć się na naszej półce ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna książka, moje dzieciaki też ją uwielbiają

  OdpowiedzUsuń
 5. My też ją mamy i też lubimy! A w ogóle uwielbiamy książki ydawnictwa Babaryba - nie wiem, jak oni to robią, ale każda książka ma w sobie jakąś magię... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nie wiem jak to robią, ale ich książki uwielbiamy :)

   Usuń

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger