×

Pola w szkole? Billy w szkole!Młodsze dzieci tak mają, że jeszcze nie dorosły do przedszkola, a ciągnie je do szkoły... Mieszkamy obok mojej starej podstawówki. Nasze okna wychodzą właśnie na szkołę i boisko. Codziennie słyszymy dziecięcy gwar, dźwięk szkolnego dzwonka, widzimy biegające dzieci. Polę to wszystko bardzo fascynuje. I nie ją jedną...Billy i jego koleżanka Lotta także są bardzo zainteresowani szkołą. Znacie Billy'ego? Nie? To bohater szwedzkich opowieści Brigitty Stenberg, które zilustrowała Mati Lepp. Wydało je w Polsce Ene Due Rabe.

Billy więc siedzi na drzewie z Lottą i nasłuchują szkolnego dzwonka (to prawie jak my z Polką, tylko my z balkonu). Wyglądają i zastanawiają się, co też w tej szkole jest, że dzieci codziennie tam przychodzą? Musi być chyba super. Sami też chcą zobaczyć. Tylko jest niemały problem... Nie wolno im wychodzić na ulicę. Ale oni są tacy ciekawi... i pomysłowi! Dostaną się do szkoły przez sąsiednie ogródki. 

Trochę będzie kłopotów, ciut trudności, chwilka strachu, aż końcu dotrą znów do ulicy. Szkoła jest niestety po drugiej stronie! Kto im pomoże i co się będzie działo w szkole? Przeczytajcie sami przygody Billy'ego.Billy... to świetna książka dla kilkulatków. Bohaterem jest ich rówieśnik, którego mały świat jest bardzo podobny do świata naszych dzieci. Podobne problemy, podobne przygody. Do tego piękne ilustracje, które świetnie obrazują opisywane historie. I tekst. Prosty, a nie jest go ani za dużo, ani za mało. W sam raz by przedszkolak grzecznie wysłuchał opowieści podczas oglądania ilustracji. 


Przygody Billy'ego znajdziecie między innymi w sklepie wydawnictwa Ene Due Rabe8 komentarzy:

 1. Mój Starszy uwielbia takie opowieści, muszę się rozejrzeć za Billy'm :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super musi być ta książeczka i inne, będziemy musieli zamówić na zajączka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na zajączka to my chyba rozejrzymy się za innymi częściami

   Usuń
 3. Powinnam mieć zakaz czytania takich postów! Już mi się książka podoba...a na półce miejsca brak ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha mam to samo. Ale przynajmniej codziennie wieczorem jest inna bajka

   Usuń
 4. tej części Billego nie mamy. Czas zakupić :)
  alexanderkowo.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger