×

Smaczna woda, zdrowia doda, czyli Dafi w akcji!

Jaką wodę pijesz? Butelkowaną, za którą przepłacasz, czy z kranu, która jest pełna kamienia? Można pić kranówę, ale zdrową!

O tym, że woda z kranu jest zdatna do picia bez przegotowania zaczyna przekonywać się cała Polska. Niby tak, ale woda u mnie w mieście pełna jest kamienia. Po 2-3 dniach odchodzi już płatami z dna czajnika. Po tygodniu herbatę mam tak mętną, że prawie nie widać łyżeczki w środku, a smak jest po prostu ohydny. Sama niechętnie to piję, a co dopiero dać dziecku. A odkamieniać codziennie się przecież nie da...

Dlatego warto zaopatrzyć się w dzbanek filtrujący. My używamy od dawna, a na Poznańmy się i Bloginiach otrzymałam dzbanki od Dafi. Jeden zatrzymałam, drugi oddałam siostrze- mamie trójki dzieci.

Co taki dzbanek robi z wodą? Usuwa tylko szkodliwe substancje, w tym przede wszystkim kamień, poprawia smak wody.Jeśli używasz filtrów magnezowych to wzbogacisz wodę o jony magnezu i dostarczysz organizmowi 20% dziennego zapotrzebowania tego składnika.

+ jeden filtr starsza na ok. 150-200 l wody, a tym samym ograniczysz kupowanie wody butelkowanej i ilość odpadów plastikowych
+ uzyskasz litr czystej wody już za 10 gr, więc zaoszczędzisz
+ masz pewność, że woda filtrowana jest bezpieczna, Dafi posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka
+ używanie dzbanka jest wygodne, mieści się on w drzwiach lodówki oraz można myć w zmywarce
+ Dafi zmiękcza wodę i chroni przed powstaniem kamienia.

Woda filtrowana nadaje się nie tylko do picia. Przygotujesz na niej dziecięcy obiadek, nadaje się dla zwierząt czy do podlewania kwiatów.

Dzbanek składa się z pokrywy ze wskaźnikiem, części właściwej, pojemnika na filtr i filtra. Wygodny i lekki.

Tyle od producenta. A jak się sprawdza u nas, zobaczycie na zdjęciach. Ja mogę w końcu cieszyć się smakiem herbaty, a nie smakiem kamienia. Mam też spokój z odkamienianiem i mogę leżeć leniwie na kanapie, a nie sterczeć nad czajnikiem. Nie kupuję wody butelkowanej, więc zostaje w portfelu kasa na inne przyjemności, zapewne słodkości :) Teoretycznie powinno się wymieniać filtr co 4 tygodnie. Ja wymieniam co półtora miesiąca, a woda nadal jest bez kamienia i o dobrym smaku.

Czajnik po kilku dniach gotowania wody prosto z kranu (po lewej) oraz po miesiącu gotowania wody przefiltrowanej w dzbanku Dafi.


Siostra też testowała. Ma trójkę dzieci, więc napojów schodzi u niej trzy razy więcej niż u mnie. Trzy razy więcej butelek, trzy razy więcej wydawanych pieniędzy. Jak się sprawdził u nich Dafi?

Mama Trójki Dzieci odpowiada:

Czy z dzbankiem DAFI można zaoszczędzić?
MTD: Tak, można. I to całkiem sporo. Woda butelkowana jest dużo droższa, a przy dużej rodzinie koszty te znacznie wzrastają. Ogromne znaczenie ma dla nas fakt, że pijąc przefiltrowaną wodę kranową chronimy nasze środowisko ograniczając odpady PET.

Jak taki dzbanek sprawdza się w rodzinie wielodzietnej?
MTD: Dzięki dzbankowi DAFI możemy mieć zdrową wodę zawsze pod ręką, nie musimy codziennie myśleć o jej zakupie, a dzięki wskaźnikowi wymiany filtra, zawsze wiemy, kiedy trzeba go wymienić. Ważne jest także to, że dzbanek DAFI jest lekki, dzięki czemu już nawet najmłodsze z moich dzieci świetnie radzi sobie z jego obsługą.

Czy taka woda smakuje dzieciom?
MTD: Tak. Przefiltrowana woda nie różni się smakiem od tej butelkowanej, dzieci same bardzo chętnie po nią sięgają, a ja mam pewność, że moje dzieci piją zdrową wodę, najwyższej jakości.

Czyli oszczędność na butelkach i wywozie śmieci, dzieci same się obsłużą i chętnie ją piją.A Wy jaką wodę pijecie?


*post powstał przy współpracy z marką Dafi

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger