×

Magia wiosny

Jak to jest, że wiosna tak pozytywnie na nas działa? To moja ulubiona pora roku. Nie jest za ciepło, nie jest zbyt zimno. No i Polka jest takim moim wiosennym, majowym kwiatkiem- Majowa Polanka :)

Co roku rodzę się na nowo. Odgrzebuję spod zimowego kurzu, bardziej mi się chce. Specjaliści by powiedzieli, że to przez słońce, bo w końcu mamy go więcej. Ja tam wiem swoje- jest w tym jakaś magia.
A chce mi się wszystkiego. Chodzić na spacery, wcześniej wstać, zdrowo odżywiać, sprzątać. Wystawiam twarz do słońca i za kilka sekund mam naładowane baterie, to jest dopiero energia odnawialna i ekologiczna.

Dostrzegam maleńkie szczegóły: świergot ptaków, pączki na drzewach, maleńkie kwiatuszki wśród traw, kolor słońca o poranku, czysty błękit nieba... bałagan w domu, już nie tak szarych ludzi wokół, oponkę na brzuchu :)

Co rok podziwiam, jaką siłę ma wiosna. Przebija się przez chmury, przez ziemię, walczy z zimnem, zaprasza bociany, budzi zwierzęta.

Nowy cykl, nowa szansa.

Dziś mamy pierwszy dzień wiosny. Właśnie dziś, 20 marca, a nie jak dawniej 21. Natura się zmienia :) Zmieniam się i ja..... Kocham wiosnę!

7 komentarzy:

 1. Faktycznie to już dziś! też uwielbiam tę porę roku, a w tym roku pogoda sprzyja! Oby tak już zostało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam taką nadzieję, żadnej zimy już nie chcemy!

   Usuń
 2. Serio dzisiaj jest pierwszy dzień wiosny? Byłam pewna, że nic się nie zmieniło i nadal jest jutro. Od kiedy takie zmiany? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Astronomiczna się dzisiaj zaczyna, obchodzona byłą zawsze 21 marca, bo tak wypadała w XX wieku, a teraz przesunęła się na 20, a za 40 lat, nawet 19 marca się będzie zaczynać :)

   Usuń
 3. Wiosna! Wiosna! Chce mi sie skakać :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Majowa Polanka :-) Też chcę mieć takiego kwiatuszka w swoim ogródku :-)

  OdpowiedzUsuń

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger