×

Po prostu Pola!

Polka obchodziła wczoraj, czyli 9.02. imieniny, a skąd Polka?

Ostatnio było słodko, dziś jest tylko słodki, imieninowy miś :)

Było ustalone, że jak będzie dziewczynka to imię wybieram ja, jak chłopiec- mąż. Chciałam Anielkę, małego aniołka. No, ale jak to zwykle bywa, gdy w trzydziestym którymś tygodniu wyszło, że będzie córka, mąż przejął władzę i zadecydował- Pola. 

Nie protestowałam, bo imię było na mojej liście. Był też pomysł pełnej formy imienia, czyli Apolonia (po babci Ojca Mateusza), ale tu ja głośno zaprotestowałam, bo imię kojarzyło mi się wyłącznie z babcią niani Frani :) Nie mówię, że nie jest piękne, ale ja byłam bardziej przekonana do Pollyanny, bohaterki literatury dziecięcej. Do porozumienia nie doszło i zostało po prostu Pola. 

Cytując za www.znaczenieimion.org.: Po raz pierwszy imię Pola pojawiło się w Polsce w okresie międzywojennym, a od niedawna jest u nas bardzo popularne i nadawane jako samodzielne imię. Pola to w zasadzie imię, które nie powinno być w Polsce nadawane, gdyż jest to jedynie zdrobnienie imienia Apolonia, które wywodzi się z Grecji i oznacza "należącą do Apolla".

Liczbą, która jest odpowiednia dla imienia Pola jest liczba 2, która oznacza osoby bardzo uzdolnione, a także bardzo rozważne i ambitne. Planetą, która czuwa nad imieniem Pola jest planeta Wenus, zaś znakiem zodiaku, który idealnie dla niej pasuje są Bliźnięta. Kolorem imienia Pola jest pomarańcz. Dla imienia Pola można również określić szczęśliwy kamień i będzie to turmalin.

Znaczenie imienia Pola (Apolonia)wskazuje na osobę bardzo ambitną, która ma konkretne plany i cele życiowe, jednak dąży na nich zgodnie z obowiązującymi zasadami, a nie po trupach jak to czynią często inni. Imię Pola określa osobę, która jest uzdolniona w różnych kierunkach, chętnie uczy się nowych rzeczy i stale się dokształca, jednak nigdy nie zadziera nosa i woli pozostawać w cieniu.

Znaczenie imienia Pola mówi nam o osobie bardzo szlachetnej, prawdomównej, szczodrej i rozsądnej. Pola potrafi kochać i chętnie pomaga innym, a rodzina jest dla niej najważniejsza. Kiedy Pola kocha to kocha całym sercem na zawsze. Jest wierna, czuła, troskliwa, ale też potrafi być pełna temperamentu i nie raz zaskakuje tym swojego ukochanego. Jest łatwowierna i ufna, dlatego trzeba uważać aby jej nie zranić.

Pola to mol książkowy - zdecydowanie woli się uczyć aniżeli imprezować, mimo to ma wielu przyjaciół. Ludzie chętnie się do niej garną, bo jak mówi znaczenie imienia Pola, jest to osoba, która znakomicie potrafi zrozumieć drugą osobą. Wysłucha i doradzi, nigdy nie jest bierna, gdy ktoś prosi ją o pomoc czy poradę, dlatego tak wiele ludzi ją docenia.

Jak mówi znaczenie imienia Pola - dzięki swojej dobroci a także ambicji osiąga w życiu wiele, choć nigdy nie robi nic na pokaz. Nawet jeśli dobrze jej się powodzi - Pola nie obnosi się z tym i żyje dalej jak szara myszka, która ma wielkie serce.

Polka wpasowała się więc idealnie w znak Bliźniąt, rodząc się 23 maja :) Molem książkowym to ona może być za Matką, na razie książki ogląda i uwielbia. Jest głośna, wszędzie jej pełno, kocha wszystkich wokół, jest radosna i ma dużo sympatii dla innych. Co z niej wyrośnie, to się okaże :) 

Gdy Ojciec Mateusz po porodzie podawał imię (Matka w najlepsze spała :P) to pani położna czy tam pielęgniarka (nie wiem, spałam) stwierdziła, że co to za imię. Niby takie popularne, ale u mnie w miasteczku nie jest często spotykane. Znajomi lub mniej znajomi, pytając o imię córki, pytają, Pola od czego, i co dalej? Nic, po prostu Pola! :)

Po prostu Pola :)

10 komentarzy:

 1. A ja słyszałam inną historię związaną z imieniem Pola :-P ale jest ładne i szybkie do zapamiętania BP

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, tak znamy Waszą teorię pola wszędzie wokół :P

   Usuń
 2. Widzę, ze wy również sprawdzacie imię od podszewki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, warto wiedzieć co znaczy, skąd pochodzi i jakie cechy mu się przypisuje :)

   Usuń
 3. Calineczka uwielbia wszelkiego rodzaju misie, więc to ciasto by jej się spodobało. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Słodka Pola i równie słodki imieninowy wipiek :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pola piękne imię. Imię wybrane dla mojej drugiej córeczki. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Imię super, naprawdę ! Kradnę, jakby mi się jakaś dziewoja jeszcze przytrafiła:)

  OdpowiedzUsuń

Podziel się z nami swoją opinią :)

Copyright © domatorka.blog , Blogger